NON-İNVAZİV PRENATAL TEST (NIPT) SEMPOZYUMU

Değerli Meslektaşlarım,

Tıbbi Genetik Derneği ve Sağlık Bilimleri Üniversitesi, Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Genetik Hastalıklar Tanı Merkezi olarak sizleri 04-05 Mayıs 2018’de, “Wyndham Grand İzmir Otel”de düzenleyeceğimiz "Non-invaziv Prenatal Test (NİPT)" isimli sempozyuma davet etmekten mutluluk duyuyoruz.

Dünyada ve ülkemizde doğum öncesi (prenatal) genetik testler baş döndürücü bir hızla günlük pratiğimize katılmaktadır. Bu yeni teknolojilerden “Non-invaziv Prenatal Test (Hücre Dışı Serbest DNA Taraması)” 2016 yılından beri ülkemizde uygulanmaktadır. Testin laboratuvar çalışması, kadın doğum kliniklerinde uygulaması ve genetik danışmanlık konularında emek vermiş, deneyimli konuşmacılar sempozyumumuzda birikimlerini katılımcılarla paylaşacaklardır. Bu sempozyumda, güncel bilgileri edinmemizin yanında, NİPT hakkında ayrıntılı tartışma olanağı da bulacağız.

Siz çok değerli meslektaşlarımızı, ülkemizde ilk kez, Tıbbi Genetik Derneği çatısı altında yapılacak, NİPT konulu bu sempozyumda görmekten büyük bir onur ve mutluluk duyacağız.

 

Saygılarımızla,

Sempozyum Başkanları

Mehmet ALİ ERGÜN & Altuğ KOÇ